کاردرمانی

کاردرمانی

معرفی گروه کاردرمانی

کاردرمانی  از رشته های علوم توانبخشی در گروه علوم پزشکی بوده که اقدامات آن مبتنی بر اصول علمی است که به پیشگیری، ارزیابی، معالجه( درمان، بازتوانی و نوتوانی) و مشاوره بیماران/معلولان در هرگروه سنی می پردازد.

مداخلات کاردرمانی غیردارویی بوده و ابزار آن فعالیتها و تمریناتی است که با آسیب یا بیماری افراد دچار محدودیت در کارکردهای روانی، فیزیکی، اجتماعی و رشدی متناسب می باشد. این فعالیتها در برگیرنده تمام ابعاد زیست شناختی-روانشناختی-اجتماعی انسان است و هدف نهایی آن ارتقاء سلامت، استقلال و کیفیت زندگی  می باشد.

دپارتمان کاردرمانی دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران اولین و با سابقه ترین دپارتمان کاردرمانی در ایران می باشد.  تربیت دانشجویان کاردرمانی در کشور ایران، اولین بار در سال 1352 در مدرسه عالی توانبخشی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز گردید و درحال حاضر گروه آموزشی کاردرمانی این دانشکده در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد.

این دپارتمان با داشتن کادر آموزشی مجرب ،کلینیک های مجهز و متنوع نقش به سزایی در تربیت نیروهای متخصص و ارایه خدمات درمانی با کیفیت دارد.

هم چنین در سال های اخیر با فراهم نمودن تجهیزات آزمایشگاهی، کلینیکی و پژوهشی توسط این دپارتمان اعضای هیئت علمی و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی موفق به انتشار مقالات علمی معتبر داخلی و خارجی گردیده اند.

 

Template settings